Kurucumuz

SERHAN AY

kurucumuzun resmi

    Eskişehir'de doğan sanatçı ilk müzik calışmalarına Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında piyano anasanat dalına girerek ilköğretim-lise-üniversite(lisans) bölümlerini bu kurumda bitirerek mezun olmuştur.Lisans eğitimi bittikten sonra Almanya ya giden sanatçı,Fransız piyanist Pierre AİMARD ile yeni müzik çalışmaları ,Düsseldorf Anton RUBINSTEIN International music akademy de Grigory SOKOLOV ve Doç. Gabriele Leporatti ile master çalışmaları daha sonra Düsseldorf musikhochschule(robert schumann) de Prof.A.YAKAMURA ve Prof.Barbara SZCEPéNSKA ile yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır.

    Linz Am Rhein piano awards 1.lik ödülünü,Köln SPIETZENBACH piyano yarışmasında" Grand prix" -"1.lik" ve En iyi" BACH" yorumu ödülünü , Anadolu üniversitesi" YAMAHA" işbirliği ile düzenlenen Yamaha piyano yarışmasında "Jüri özel Ödülü" , Ulusal ZKÜ 1.piyano yarışmasında en iyi "BRAHMS" yorumcusu ödülünü,Düsseldorf Steinway piano matinee de ise doğaçlama ödülünü kazanmıştır.Efsane piyanist GRİGORY SOKOLOV ile saint saens ın hayvanlar karnavalı adlı iki piyano ve orkestra eserini birlikte seslendirmiştir. 

    Almanyada ki mezuniyeti için Alfred KOCHMAN serhan ay için 3 bölümlük (Le adiéaux -engels-zürück) bir sonat bestelemiş sanatçı bu sonatı mezuniyetinde seslendirmiştir. Düsseldorf tonhalle konser salonu - Kölner philarmonie de asistan piyanist olarak görev yapmıştır. 29 Ekim 2014 yılında almanyada düzenlenen cumhurihet bayramı resepsiyonunda verdiği konser sonrası başkonsolos Alaadin TEMÜR tarafından Teşekkür nişanı ile ödüllendirilmiştir. GAVRİLOV-ASHKENAZY-FAZIL SAY-IDIL BIRET-E.AXX gibi ünlü piyanistlerle masterclass calışmaları yapmıştır.Sanatçı halen yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam etmekte olup imzaladığı sözleşme ile ''ETERA CLASSİCS'' sanatçısıdır.